Zadzwoń: 609 135 157 lub 609 912 260

Ponad 30 lat temu zaczynaliśmy przygodę z dźwigami, które miały możliwość uniesienia kilka czy kilkanaście ton. Czasy się zmieniły, technologia również.  Oczywiście zasięgi i osiągi są nadal bardzo ważne, ale elektronika i nowoczesne technologie pozwoliły nam poszerzyć horyzonty i wykonywać swoją pracę lepiej i szybciej. Jednym z takich systemów wspomagania jest specjalny układ zawieszenia GROVE MEGATRAK® o którym kiedyś można było tylko pomarzyć, a który dzisiaj montuje się chociażby w żurawiach samojezdnych o udźwigu 55, 60, 80 i 100 ton i którymi dysponujemy.

Co to jest zawieszenie GROVE MEGATRAK®?

Jest to specjalnie stworzona i opatentowana konstrukcja zawieszenia powodująca,  że w przypadku zakopania się jednego koła, przeciwne koło nie ślizga się i nie zmienia kąta. Koła zawsze, niezależnie od wysokości i przekosu, pracują w tej samej płaszczyźnie w stosunku do ramy posiadają również zwiększony prześwit przez niezależną konstrukcję dyferencjałów i półosi. Dzięki temu rozwiązaniu Dźwigi Grove zachowują się lepiej w trudnym terenie od konkurencyjnych marek. To nie znaczy oczywiście, że są niezatapialne i nie wszędzie wjadą co wyjaśniliśmy w innym artykule. Blokady dyferencjałów i wszystkie osie napędowe potrafią robić cuda w grząskich i śliskich terenach, ale każda maszyna ma pewne limity.

Zawieszenie MEGATRACK, fotografia pobrana z patersonsimons.com

Zawieszenie MEGATRACK, fotografia pobrana z patersonsimons.com

Zawieszenie Megatrak ® Grove All Terrain ® pozwala każdemu z kół na niezależną jazdę co umożliwia im dostosowanie się do nierównych warunków terenowych. Niezależność oznacza po prostu, że – każde koło pozostaje na ziemi przez cały czas. Mechanizm różnicowy jest przymocowany do wspornika, co daje prześwit do 600 mm, z którym sztywne osie standardowych rozwiązań nie są w stanie konkurować.

W dźwigach Mallek mamy dodatkowo zamontowane opcjonalne,szersze od standardowych opony z wysokim i grubym bieżnikiem, aby najlepiej wykorzystać każdy centymetr podłoża itp.

4.9/5 - (7 votes)
Kategorie: Realizacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *