Zadzwoń: 609 135 157 lub 609 912 260

Klasyczna więźba dachowa składa się z wielu drewnianych elementów. Mowa tutaj przede wszystkim o krokwiach, murłatach, jętkach, mieczach oraz słupach. Podczas realizacji prac ciesielskich wymienione części muszą zostać bardzo precyzyjnie połączone. Chodzi oczywiście o to, aby nowa konstrukcja była całkowicie bezpieczna. Jak jednak podołać temu trudnemu zadaniu, skoro waga całej więźby nierzadko przekracza nawet kilkanaście ton?

W tym przypadku zdecydowanie warto skorzystać z opcji wynajmu dźwigu. Takie podejście do sprawy niesie ze sobą wiele istotnych korzyści. Po pierwsze, montaż więźby dachowej przebiega niezwykle szybko. To z kolei przekłada się na niższe koszty robocizny, a co za tym idzie – na odczuwalne oszczędności dla inwestorów.

Czas i precyzja zwyciężają

Po drugie, użycie dźwigu do wciągnięcia drewnianych elementów umożliwia ich odpowiednie połączenie, a to stanowi najlepszą gwarancję wysokiej jakości wykonania konstrukcji. Po trzecie, wynajęty dźwig zawsze obsługiwany jest przez doświadczonego operatora, który czuwa nad bezpieczeństwem przeprowadzanych prac. Wbrew często spotykanej opinii skorzystanie z takich usług wcale nie wiąże się z wysokimi wydatkami jeśli przekalkulujemy roboczogodziny pracowników, którzy pojedynczo wciągają i zbijają ciężkie belki i deski na ścianach do takiej którą montuje się w większych elementach przy pomocy żurawi samojezdnych. Może okazać się że nie dość że zyskujemy na czasie to jeszcze nie tracimy sił na transport materiału, i jest to tańsze rozwiązanie. Jeżeli zatem komuś zależy na tym, aby więźba dachowa wymarzonego domu jednorodzinnego została zamontowana zarówno szybko, jak i zgodnie z wyznacznikami sztuki budowlanej, to profesjonalne usługi dźwigowe są jedną z najlepszych dostępnych na rynku propozycji.

 

5/5 - (5 votes)
Kategorie: Realizacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *