Zadzwoń: 609 135 157 lub 609 912 260

Usługi dźwigowe często wykorzystywane są przy usuwaniu skutków wypadków drogowych z udziałem większych samochodów ciężarowych, pojazdów specjalistycznych, cystern itp. Niestety często tam gdzie grozi rozlanie lub rozsypanie się materiałów przewożonych przez ciężarówki ulegające wypadkowi potrzebny jest dźwig z profesjonalnym i precyzyjnym operatorem żurawia samojezdnego. Takie akcje często wykonywane są pod wielką presją czasu by przywrócić ruch na zablokowanej drodze, a także z wielką precyzją by nie doszło do zanieczyszczenia/skażenia środowiska. Od operatora dźwigu wymagane jest bardzo duże doświadczenie, ponieważ musi on wykonać swoją pracę perfekcyjnie, aby nie uszkodzić bardziej naczepy, ciągnika siodłowego, cystern i innych drogich pojazdów, które w polskiej rzeczywistości często są naprawiane i dalej eksploatowane lub sprzedawane na części by chociaż częściowo zrekompensować starty.

Kiedy wzywać dźwig do wypadku drogowego?

Często jesteśmy wzywani przez Pomoc Drogową i prywatne firmy (różne korporacje przewozowe, którym zależy na minimalnych stratach w ładunku lub pojeździe) do pomocy przy usuwaniu skutków wypadku tj. powalone drzewa, a także wraków samochodów na drogach województwa kujawsko-pomorskiego i okolic Świecia.

 

 

Pomagamy nie tylko na drodze

„Sorry, taki mamy klimat”, że wichury nawiedzają nas dość często i nie ukrywajmy usługi dźwigowe w kujawsko-pomorskim są często wykorzystywane przy usuwaniu skutków anomalii pogodowych.  Usuwamy powalone przez wichurę drzewa. Czasem właściciele domów mają problem z drzewem, które się oparło o dach po mocnym wietrze. Można powiedzieć, że jesteśmy skuteczniejsi niż tabletki, bo podniesiemy każdy konar. 😉 Współpracujemy też z firmami które zajmują się wycinką drzew przeszkadzających czy wręcz zagrażających budynkom i ludziom. Jak jest w tym nasza rola? Nie każde drzewo da się położyć w tradycyjny sposób, pociąć na kawałki i bezpiecznie wywieźć. Czasami w mocno zurbanizowanych miejscach, gdzie są blisko siebie budynki, odbywa się spory ruch pieszych czy samochodów lub wiszą sieci trakcyjne czy telekomunikacyjne trzeba użyć innych sposobów na pozbycie się zagrożenia. Najlepszym sposobem jest „zapiąć drzewo” na dźwigu, tak aby asekurował on akcję od samego początku, odciąć kawał o bezpiecznej wielkości i „wyciągnąć go górą” nie uszkadzając infrastruktury, która mogłaby ulec zniszczeniu gdy drzewo zostałoby ścięte w tradycyjny sposób i upadło na ziemię.

5/5 - (4 votes)
Kategorie: Realizacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *