Zadzwoń: 609 135 157 lub 609 912 260

Realizacja inwestycji budowlanej to przeważnie konieczność użycia wielu materiałów, a także specjalistycznych maszyn i urządzeń. Większość z nich jest bardzo ciężka, co utrudnia ich transportowanie na placu budowy. Można do tego celu z powodzeniem wykorzystać dźwigi samojezdne, których wynajem z obsługą operatorską to często wybierana usługa np. podczas wznoszenia obiektów biurowych czy zakładów przemysłowych.

Jak można wykorzystać dźwigi samojezdne w trakcie budowy?

Do głównych zastosowań żurawi na mobilnej platformie zaliczyć należy przenoszenie elementów konstrukcyjnych budynków. W szczególności dotyczy to masywnych wyrobów betonowych, które niekiedy ważą nawet kilkadziesiąt lub kilkanaście ton. Ich transport nie stanowi jednak problemu dla profesjonalnej maszyny ze sporym udźwigiem, tak jak Dźwigi Mallek o maksymalnym obciążeniu 100 ton. Może ona dokonywać na placu budowy rozładunków, załadunków, przeładunków czy transportu materiału na wyższe partie budowy. Usprawnia to procesy związane np. ze zdjęciem dostarczonych przez producenta materiałów budowlanych lub wynajmu maszyn takich jak koparko-ładowarki i wózków widłowych.

Często przy wznoszeniu obiektów z drewnianym stelażem dachu to właśnie elementy więźby są transportowane w wybrane miejsca na działce, na której realizowana jest inwestycja. Usługi dźwigowe w przypadku żurawi samojezdnych obejmują także podnoszenie takich części z naturalnego surowca na wysokość umożliwiającą ich bezproblemowy montaż w miejscu przyszłego dachu. Wspomniany dźwig świetnie sprawdzi się ponadto przy budowie węzłów betoniarskich lub usuwaniu z placu budowy znacznie większych żurawi wieżowych. Dźwig wykorzystywany jest także przy budowie węzłów wodno-kanalizacyjnych. Przy budowie szamb/oczyszczalni przydomowych czy zbiorników/odpływów na deszczówkę.

Montaż domu z prefabrykatu

Być może to przyszłość budownictwa, ale przy obecnych cenach materiałów budowlanych i dostępności ekip fachowców, warto przemyśleć rozwiązania typu budowa domu z prefabrykatów tzw. „gotowe domy”. Tak naprawdę leje się fundament i cały dom „przyjeżdża na ciężarówkach”. Tutaj niezbędna jest już praca dźwigu i precyzja operatora. Taki dom często „stawia się” od jednego do trzech dni, żurawiem podnosi się już gotową ścianę (szkielet, wypełnienie, ocieplenie itp.) i przytwierdza do pozostałych elementów. Takie LEGO w większym formacie dla dużych chłopców. 🙂 często jest to tańsza i szybsza alternatywa budowania własnych czterech kątów, a mieszka się dokładnie tak samo.

5/5 - (5 votes)
Kategorie: Realizacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *