Zadzwoń: 609 135 157 lub 609 912 260

Sprawne i wydajne systemy to jeden z najważniejszych elementów działania firmy czy także życia codziennego. Systemy klimatyzacji, wentylacji, alarmowe, oświetleniowe, montaże elementów elewacyjnych itp. Niestety – wraz z upływem czasu i eksploatacji takie systemy trzeba również kontrolować. Odpowiadają za to przede wszystkim kwestie związane z bezpieczeństwem i gwarancją.  Raz na kilka miesięcy lub lat pojawia się zatem konieczność rzetelnego serwisowania elementów w.w. systemów. Jak jednak przeprowadzić prace sprawnie i jednocześnie bezpiecznie, kiedy znajdują się zazwyczaj kilkanaście lub kilkanaście metrów nad ziemią lub na dachu?

Usługi dźwigowe z koszem transportowym

Praktyczniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości wynajęcia dźwigu z koszem. Specjalne kosze montowane są do dźwigu o dużym zasięgu, co umożliwiają szybkie dotarcie do miejsca docelowego lub zawiśniecie przy danym elemencie i bezpieczny i skuteczny jego serwis czy montaż. Znajdując się w koszu, można też przeprowadzić inspekcję stanu technicznego. Choć konieczne do poniesienia koszty uzależnione są m.in. od zakresu wykonywanych prac to kosze transportowe zawieszone na żurawiu samojezdnym mają szerokie spektrum możliwości zastosowania i spokojniejszego wykonania swojej pracy niż z rusztowania czy podnośników koszowych, które mają duże ograniczenia jeśli chodzi o zasięg.

Dlaczego dźwig z koszem, a nie podnośnik koszowy?

Do małych prac inspekcyjnych, serwisowych czy montażowych np. przyklejanie plakatów, czyszczenia rynien, które są łatwo dostępne można użyć podnośnika koszowego, ale co w przypadku kiedy jest za wysoko, za daleko lub dostęp jest tylko od góry? W takim przypadku świetnie się sprawdzi dźwig z koszem do transportu ludzi pozwoli to bezpiecznie i stabilnie zawisnąć w miejscu i wykonać konieczne prace w wygodny sposób. Udźwig kosza wynosi do 500kg,  większość podnośników koszowych posiada udźwig do 200-300kg. Prawie dwukrotnie mniejsza ładowność ogranicza to ile można ze sobą wziąć narzędzi i elementów do montażu. Mając wszystko pod ręką i zabierając ze sobą „na górę” za jednym razem prace przebiegną sprawniej i szybciej, a to przełoży się na oszczędności finansowe.

 

5/5 - (6 votes)
Kategorie: Realizacje

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *